NYHET!
Hjem3D-printFilamentFilament 1.75mmFilament for 3D-print 1.75mm
Print produktark

Colorfabb allPHA 750g - NATURAL

Tilhører kategori
Filament for 3D-print 1.75mm
Handle nå, del opp eller betal senere. Walley Les mer
kr 395,-
3|29|1419
VareID: 67719, Produktnr: 8720039153561
LoadWalleyWidget
Produktinfo
Tips en venn
Anmeldelser

Produktinformasjon

100% nedbrytbart
Pipette for enkel dosering
Transparent flaske
60ml
ColorFabb allPHA er et banebrytende 3D-printingfilament som er 100 % biobasert og fullstendig biologisk nedbrytbart i alle biotoper, uten å etterlate mikroplast. Dette materialet, kjent som PolyHydroxyAlkanoater (PHA), produseres gjennom en naturlig fermenteringsprosess der bakterier omdanner naturlige sukkerarter og oljer til PHA. Etter endt levetid kan mikroorganismer bryte ned allPHA fullstendig, noe som sikrer en miljøvennlig syklus.
AllPHA har en høy varmemotstand på over 120 °C og utmerket lag-til-lag-adhesjon, noe som gir sterke og holdbare utskrifter. For optimal utskriftskvalitet anbefales det å bruke en ekstruderingstemperatur mellom 190?200 °C, en utskriftshastighet på 40?80 mm/s, og en kald byggeplate med 3DLac og brim for bedre vedheft. I tillegg bør kjøleviften settes til 100 % under utskrift.

Dette filamentet leveres på en resirkulerbar pappspole, noe som ytterligere reduserer bruken av engangsplast. AllPHA er ideelt for prosjekter som krever et mer bærekraftig materiale, og tilbyr flere muligheter for livssyklusavslutning med sin naturlige nedbrytningsegenskap.
Flere så også på